Related Links
 
Learning resource cell
Programmes and
Syllabus
IB Diploma Programme
  A Level
  Brochure on A Level
 
 
   
     
   
 
home > Senior school events
Home Contact us sitemap
 

Annual Aquatic Meet 2017-2018

The Annual Aquatic Meet for the academic year 2017- 2018 was held on Friday, November 3 2017 at the Pransukhlal Mafatlal Hindu Bath, Charni Road.

A total no of 45 boys and 37 girls’ participated in the u/8, u/10, u/12, u/14, u/16 and Above16 age categories.

Students took part in the freestyle, breast stroke, back stroke and the butterfly stroke.

The Overall Championship was won by Isha Radia & Suchi Radia (Girls) and Parth Sanghvi & Abhishek Jain

Individual Championship winners are mentioned below:

AGE CATEGORY NAME
Under 8 Girls Anoushka Kannani
Under 8 Boys Rivan Rale
Under 10 Girls Asha Kaikini
Under 10 Boys Saveer Solanki
Under 12 Girls Ishi Tantia
Under 12 Boys Yuvraj Ruparel
Under 14 Girls Suchi Radia
Under 14 Boys Parth Sanghvi and Abhishek Jain
Under 16 Girls Isha Radia
Above 16 Girls Sachika Bhojani
Above 16 Boys Rehaan Chabbria


Below are the winners in the various events and age categories:

Event no. Event Name Age Category First Place Second Place Third Place
1 25 Mts. Free Style Girls under 8 Anoushka Kanani Aisha Kothari Aadya Changrani
2 25 Mts. Free Style Boys under 8 Rivan Rale Veer Jhaveri Hriday Parikh
3 50 Mts. Free Style Girls under 10 Asha Kaikini Nisa Bahl Nnia Harlalka
4 50 Mts. Free Style Boys under 10 Saveer Solanki AYAAN VORA Nirvaan Zaveri
5 50 Mts. Free Style Girls under 12 Rabhya Singh Ishi Tantia Annika Shah
6 50 Mts. Free Style Boys under 12 Yuvraj Ruparel Aedan Bhattacharya Vivaan Shetty
7 50 Mts. Free Style Girls under 14 SUCHI RADIA Siya Tantia Ananya Saraf
8 50 Mts. Free Style Boys under 41 Parth sanghvi Abhishek Jain Vibhav Singh
9 50 Mts. Free Style Girls under 16 ISHA RADIA Aanya Jajoo Sneha Kumar
10 50 Mts. Free Style Girls Above 16 Sachika Bhojani AASHNA DOLWANI

Vedantini Bhogilal

11 50 Mts. Free Style Boys Above 16 Aditya Kunte Rehaan Chabbria

Ishaan Zaveri

12 25 Mts. Breast Stroke Girls under 8 Anoushka Kanani Aisha Kothari

Gunjan Solanki

13 25 Mts. Breast Stroke Boys under 8 Rivan Rale Hriday Parikh

Rajyawardhan Sharma

14 50 Mts. Breast Stroke Girls under 10 Asha Kaikini Nnia Harlalka

Gia Narang

15 50 Mts. Breast Stroke Boys under 10 Saveer Solanki AYAAN VORA

Yashash Jain

16 50 Mts. Breast Stroke Girls under 12 Ishi Tantia Annika Shah

Rabhya Singh

17 50 Mts. Breast Stroke Boys under 12 Veer Kanani Yuvraj Ruparel

Tanay Mehta

18 50 Mts. Breast Stroke Girls under 14 SUCHI RADIA Dia Parikh

Ananya Saraf

19 50 Mts. Breast Stroke Boys under-14 Abhishek Jain Parth sanghvi

Aneesh Kumar

20 50 Mts. Breast Stroke Girls under 16 ISHA RADIA Jaanvi Gandhi

Aanya Jajoo

21 50 Mts. Breast Stroke Boys Above 16 Rehaan Chabbria Aditya Kunte

Aman Chokshi

22 50 Mts. Back Stroke Girls under-12 Rabhya Singh Ishi Tantia

Annika Shah

23 50 Mts. Back Stroke Girls under 14 SUCHI RADIA Saumya Thakker

Dia Parikh

24 50 Mts. Back Stroke Boys under-14 Parth sanghvi Abhishek Jain

Vibhav Singh

25 50 Mts. Back Stroke Girls under 16 ISHA RADIA Jaanvi Gandhi

Sneha Kumar

26 50 Mts. Butterfly Stroke Girls under 12 Ishi Tantia Rabhya Singh

Annika Shah

27 50 Mts. Butterfly Stroke Girls under 14 SUCHI RADIA Ananya Saraf

Dia Parikh

28 50 Mts. Butterfly Stroke Boys under-14 Abhishek Jain Parth sanghvi

Vibhav Singh

29 50 Mts. Butterfly Stroke Girls under 16 ISHA RADIA Sneha Kumar

Jaanvi Gandhi

Individual Champions

Overall Champion (Girl) Overall Champion (Boy)NAME
Isha Radia & Suchi Radia Anoushka Kannani